Haberler

05 Nisan 2024

TİKA’dan Arakanlı Çocuklara Bayram Hediyesi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Bangladeş’in Cox’s Bazar şehrinde bulunan sığınmacı kampında daha önce inşa edilen ancak bu sene başında meydana gelen yangın felaketinde kullanılamayacak derecede hasar alan oyun parkı yenilenerek kullanıma açıldı.

7 Ocak 2024 tarihinde kampta meydana gelen yangın felaketi, yaklaşık 1000 evi ve çevredeki sosyal alanları etkileyerek çocukların oyun alanından mahrum kalmasına neden oldu.

TİKA, oyun alanını yeniden inşa etmek için harekete geçerek yoğun çalışmaların ardından çocuk parkını yeniledi. Park, Ramazan Bayramı’ndan önce düzenlenen resmi açılış töreniyle çocukların kullanımına açıldı.

Açılış töreninde konuşan kamp sorumlusu Ahsan Habib, “Türkiye her alanda Bangladeş hükümetinin yanında olduğu gibi Arakanlı sığınmacıları da unutmuyor, krizin yönetilmesine TİKA gibi kurumlarıyla katkı sağlıyor. Bu güzel hediyeyi çocuklarımız asla unutmayacak” ifadelerini kullandı.

Sonraki Haber

TİKA Karadağ’da 1150 Aileye Ramazan Gıda Kolisi Ulaştırdı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Karadağ'da Ramazan ayında ihtiyaç sahibi 1150 aileye gıda kolisi ulaştırdı. TİKA Ramazan ayı programları kapsamında, Nikşiç, Plyevlya, Biyelo Polye, Rojaye, Podgoritsa, Tuzi, Berane, Petnitsa, Plav, Gusinye, Bar, Ulçin,...