Haberler

02 Nisan 2024

TİKA’dan Azerbaycan’daki İhtiyaç Sahibi Ailelere Gıda Kolisi Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), ramazan etkinlikleri kapsamında, Azerbaycan’da 1850 aileye ulaştıracağı gıda kolilerinin dağıtımına başladı.

Etkinliğe, Türkiye’nin Bakü Büyükelçiliği Müsteşarı Gülçin Zeynep Kıvılcım, Azerbaycan Mülteci ve Zorunlu Göçmenlerden Sorumlu Devlet Komitesi Başkan Yardımcısı Fuad Hüseynov, Azerbaycan Kızılay Genel Sekreter Yardımcısı Elşen Selimzade, TİKA Bakü Koordinatörü Hayrettin Özçelik ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

TİKA Bakü Koordinatörü Özçelik etkinlikte yaptığı konuşmada, TİKA’nın 30 yılda Azerbaycan’da yaklaşık 1300 faaliyet gerçekleştirdiğini bildirdi.

Özçelik, TİKA’nın ramazanda tüm dünyada iftar programları düzenlediğini ve ihtiyaç sahiplerine yardım yaptığını belirterek, “Azerbaycan’da da içerisinde temel gıda ürünleri bulunan 1850 koliyi ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. Bu kolileri savaş mağdurları, göçmenler, Ahıska Türkleri ve dar gelirli ailelere dağıtacağız. ” dedi.

Sonraki Haber

TİKA, Arnavutluk'taki İmam Hatip Okullarına Akıllı Tahta Desteği Sağladı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Arnavutluk'un İşkodra şehrindeki “Haxhi Sheh Shamia” İmam Hatip Okullarına akıllı tahta temin edildi. İstanbul Kardeşlik Yardımlaşma ve Kültür Derneği bünyesinde, 2000 yılından bu yana İşkodra'da faaliyet gösteren...