Haberler

20 Mart 2024

TİKA, Bangladeş’te İhtiyaç Sahiplerine Gıda Desteği Sağlıyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Bangladeş’te gerçekleştirilen Ramazan programlarının ilk etabı kapsamında ülkenin dört bir yanında temel ihtiyaç malzemelerinden oluşan 1250 gıda kolisi dağıtıldı.

Bangladeş’te bu yıl gerçekleştirilen Ramazan programları kapsamında dar gelirli aileler, yetimhanelerdeki öğrenciler, engelliler ve Rohingya Müslümanlarına yönelik yapılan yardımların ilk etabı, Dakka, Narsingdi, Lalmonirhat, Saidpur, Kustia, Gazipur ve Meherpur’da tamamlandı. 1250 adet gıda paketi, engelliler ve yetimlere öncelik verilerek dağıtıldı.

Dağıtım törenlerine, bölge milletvekilleri, belediye yetkilileri ve sivil toplum kuruluşları katılım sağladı.

TİKA ayrıca Ramazan boyunca Bangladeş’in Cox’s Bazar şehrindeki sığınmacı kamplarında yaşayan 1000 aileye sıcak iftar yemeği dağıtıyor. Önümüzdeki günlerde Bangladeş’in güney bölgelerine de TİKA’nın Ramazan yardımlarının ulaştırılması planlanıyor.

Sonraki Haber

TİKA Ramazan Ayında Ukrayna'da 1000 Aileye Gıda Kolisi Dağıttı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Ukrayna halkına yardım etmek amacıyla Ramazan ayı vesilesiyle 1000 aileye gıda kolileri ulaştırıldı. Ukrayna'da 2022 yılında başlayan savaşın etkileri hala devam ederken, milyonlarca Ukraynalı yaşadıkları yerleri terk...