Haberler

29 Mart 2024

TİKA’dan Güney Afrika’da 500 Aileye Gıda Kolisi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Güney Afrika’da 500 ihtiyaç sahibi aileye gıda kolileri ulaştırdı.

TİKA, Ramazan yardımları programı kapsamında, Nelson Mandela’nın iki oğlu ile birlikte defnedildiği Qunu köyü ve çevresindeki Mqhekezweni, Sithebe, Mpunzane ve Matyenengqina köylerine toplamda 500 ihtiyaç sahibi aileye gıda paketleri dağıttı.

Dağıtım, Mandela’nın son günlerini geçirdiği Royal Mandela Evi’nde gerçekleştirildi. Dağıtımda, Nelson Mandela’nın torunu ve Mvezo Kabilesi Şefi olan Zwelivelile “Mandla” Mandela, toplanan ailelere hitap etti.

Konuşmasında, dedesinin “yoksulluğun insan yapımı olduğu ve üstesinden gelinebileceği” ifadesini hatırlatan Mandela, Eastern Cape Bölgesi’nin en önemli problemlerinden biri olan yoksulluk, açlık ve işsizlikle mücadelede, Türkiye Cumhuriyeti’nin TİKA aracılığıyla sunduğu katkılardan dolayı teşekkürlerini iletti.

Sonraki Haber

TİKA KKTC’de Doğal Hayatın Korunmasını Destekliyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde kurulan Karpaz Araştırma İstasyonu'nun resmi açılışı gerçekleştirildi. TİKA’nın katkılarıyla kurulan Karpaz Araştırma İstasyonu bölgedeki yaban hayatının gözlemlenmesine, korunmasına ve bilimsel araştırmalar yapılmasına imkan...