Haberler

08 Mart 2024

TİKA’dan Kosova’daki Aile Hekimliğine Cihaz Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) destekleriyle Kosova’da bulunan Dragaş Belediyesi Aile Hekimliğine ultrason cihazı temin edildi.

TİKA tarafından Dragaş’ta vatandaşların muayene ve tedavisinin kolaylaşması amacıyla temin edilen cihazın teslim töreni, Dragaş Belediyesi Aile Hekimliği Ana Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Törene Türkiye’nin Priştine Büyükelçisi Sabri Tunç Angılı, Prizren Başkonsolosu Celal Doğan, TİKA Priştine Koordinatörü Fulya Aslan, Kosova Türk Temsil Heyet Başkanı Albay Sabri Gökhan Karamürsel, Dragaş Belediye Başkanı Bexhet Xheladini, Türk kurum ve kuruluş temsilcileri, Dragaş belediye meclisi kadın üyeleri ile doktorlar katıldı.

Büyükelçi Angılı burada yaptığı konuşmasında, Dragaş Belediyesine verilen destekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Dragaş Belediyesi Belediye Başkanı Xheladini ise TİKA’nın sağladığı desteklerden bahsederek Dragaş Belediyesi Aile Hekimliğinin ihtiyaçları açısından çok önemli olduğunu ve bu bağıştan yararlananların Dragaş Belediyesinin tüm mahallelerinde yaşayan kadınlar olduğunu belirtti.

Sonraki Haber

TİKA Tarafından Lübnan’da “Zahter Üretim Projesi” Gerçekleştirildi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Lübnan’ın en büyük ikinci şehri Trablusşam’da Vakıflar İdaresine ait arazide “Zahter Üretim Projesi” gerçekleştirildi. TİKA tarafından, Lübnan’da tarımsal üretimin çeşitlendirilmesi, katma değerinin yükseltilmesi ve istihdamın artırılması amacı...