Haberler

26 Haziran 2024

TİKA’dan Lübnan’da Mesleki Eğitim Altyapısının Güçlendirilmesine Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) destekleriyle Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta bulunan Bir Hassan Turizm Meslek Lisesi Uygulama Oteli’nde yenileme çalışması yapılarak donanım malzemeleri temin edildi.

Yaklaşık 400 öğrencisi bulunan Bir Hassan Turizm Meslek Lisesi, turizm ve otelcilik branşı başta olmak üzere çeşitli alanlarda eğitim veriyor. Otelin atıl durumdaki 17 oda ve ortak alanları standartlara uygun şekilde yenilenerek donanım malzemeleri temin edildi.

TİKA’nın desteğiyle, otel hem okulun faaliyetlerini sürdürebilmesi için ek gelir kaynağı sağlayacak hem de öğrencilerin uygulamalı eğitimlerini gerçekleştirmelerine olanak tanıyacak.

Bir Hassan bölgesinde bulunan uygulama oteli, hastanelere yakın konumuyla hasta yakınları, Lübnanlılar ve turistlerin konaklama ihtiyaçlarını da karşılayacak.

Sonraki Haber

TİKA Tarafından Yenilenen Gambiya Silahlı Kuvvetleri Eğitim Okulu “Atatürk Kütüphanesi” Hizmete Açıldı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Gambiya Silahlı Kuvvetleri Eğitim Okulu “Atatürk Kütüphanesi” yenilenerek düzenlenen törenle hizmete açıldı. Gambiya Silahlı Kuvvetleri Eğitim Okulu Atatürk Kütüphanesi, Türk Askerinin Fajara’da bulunan Eğitim Okuluna 1991 yılında...