Haberler

01 Mart 2024

TİKA’dan Macaristan’daki Hastaneye Tıbbi Cihaz Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) desteğiyle, Macaristan’ın Érd şehrinde bulunan “Dr. László Romics Hastanesi”ne panoramik röntgen cihazı temin edildi.

Érd şehri ve çevresindeki yerleşim yerlerine diş ve ağız sağlığı alanında hizmet sunan hastane, yılda ortalama 8 bin hastaya sağlık hizmeti ulaştırıyor.

Her diş muayenesinde ve tedavi planlamasında önemli bir rol oynayan panoramik röntgen çekimi, yoğun kullanım nedeniyle etkin bir şekilde çalışmıyordu. Dr. László Romics Hastanesi yönetimi ve TİKA iş birliği sayesinde hastaneye, yeni bir röntgen cihazı temin edildi.

Yeni cihazın kullanıma alınmasıyla birlikte, hastaların diş ve ağız sağlığıyla ilgili tedavilerde daha hızlı ve etkin bir şekilde hizmet alması bekleniyor.

Sonraki Haber

Türkiye’nin Arıcılık Alanındaki Tecrübesi Kosova’ya Aktarılıyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Türkiye’nin arıcılık alanındaki tecrübesini “Sürdürülebilir Arıcılığın Geliştirilmesi Programı” kapsamında Kosova ile paylaşıyor. “Sürdürülebilir Arıcılığın Geliştirilmesi Programı” kapsamında, Kosova Tarım Ormancılık ve Kırsal Kalkınma Bakanlığına bağlı Gıda ve Veterinerlik...