Haberler

26 Mart 2024

TİKA’dan Pakistan’da Yetimlerin Yüzünü Güldüren İftar Programı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Pakistan’da bulunan Hyderabad Yetimhanesinde iftar programı düzenlendi. Yetimhanede kalan yüz çocuğa bayramlık hediye seti dağıtımı gerçekleştirildi.

TİKA ve Pakistan Baitul Mal Kurumu iş birliğinde Sindh eyaletinde bulunan Hyderabad Yetimhanesinde iftar programı düzenlendi. Program kapsamında, çocuklara bayramlık kıyafetler ve kırtasiye malzemelerinden oluşan setler hediye edildi.

TİKA Karachi Koordinatörü Halil İbrahim Başaran ve Baitul Mal Kurumu Sindh Eyalet Müdürü Dr. Adnan Majeed’in katıldığı iftar programında, PAKTÜRK Maarif Okulları Sindh eyaleti yetkilileri, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, yetimhane çalışanları ve yüzlerce yetim çocuk bir araya geldi.

Programda söz alan Baitul Mal Direktörü Macid, TİKA’nın Pakistan’daki ihtiyaç sahiplerine yönelik iftar ve gıda dağıtım programlarına iş birliği yapmalarından dolayı büyük memnuniyet duyduklarını belirtti.

TİKA Karachi Koordinatörü Başaran ise TİKA’nın Ramazan ayının ruhunu yansıtan etkinlikler düzenlediğini vurgulayarak, bu etkinlikler arasında en kıymetlinin yetim çocukların yüzlerini güldüren programlar olduğunu ifade etti.

Bayramlık hediye setlerinin çocuklara dağıtılmasının ardından, tüm misafirler ve çocuklarla birlikte iftar programı gerçekleştirildi.

Sonraki Haber

Brezilya’da 245 Adet Ramazan Gıda Kolisi Dağıtıldı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Brezilya’da Ramazan ayı dolayısıyla hazırlanan gıda kolileri, ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı. TİKA, Rio de Janerio Belediyesi ve Americo de Viveiros Derneği iş birliğinde Rio de Janeiro’nun yoksul bölgelerinde...