Haberler

14 Mart 2024

TİKA, Ramazan Ayının Bereketini Pakistan’da Paylaşmaya Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Pakistan’da Ramazan Programı kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere 1.000 adet gıda paketi dağıttı.

Dar gelirli ailelere yönelik Ramazan ayında yapılacak yardımların ilk etabı, Pakistan’ın İslamabad, Rawalpindi, Muzaffarabad ve Kotli şehirlerinde tamamlandı. Dağıtım törenine T.C. İslamabad Büyükelçisi Mehmet Paçacı, Pakistan Beytulmal Kurumu Başkan Vekili Muhammed Hüseyin, TİKA İslamabad Koordinatörü Muhsin Balcı, sivil toplum kuruluşları ve ihtiyaç sahibi aileler katıldı.

Törende konuşan Büyükelçi Paçacı, Ramazan ayının kardeşlik ve bereket ayı olduğunu belirterek verilen katkılardan dolayı TİKA’ya teşekkür etti.

Pakistan Beytulmal Kurumu iş birliğinde yürütülen Ramazan yardımı programı kapsamında, dar gelirli, engelli aile mensubu olan ve terörden etkilenmiş ailelere yönelik İslamabad ve Rawalpindi şehrinde 500, Azad Cammu Keşmir bölgesi Muzaffarabad ve Kotli şehirlerinde 500 olmak üzere toplam 1.000 aileye gıda paketi ulaştırıldı.

Sonraki Haber

TİKA'dan Kosova'daki Çiftçilere Ekipman Desteği

Kosova'nın kuzeyindeki Vıçıtırın Belediyesi ile Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) arasında "Vıçıtırın Belediyesi Çiftçilerine Tarımsal Mekanizasyon Desteği Sağlanması Projesi" kapsamında iş birliği protokolü imzalandı. Belediye binasında düzenlenen imza törenine, Vıçıtırın Belediye Başkanı Ferit...