Haberler

16 Nisan 2024

TİKA’dan Zimbabve’de Tarım Sektöründe Mesleki ve Teknik Eğitime Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Zimbabve’de tarım sektöründe mesleki ve teknik eğitime destek verilmesi amacıyla ihtiyaç duyulan çeşitli tarım ekipmanları temin edildi.

Nüfusunun büyük bir bölümünün geçimini tarım sektöründen sağladığı Zimbabve’de farklı endüstriyel ihtiyaçlar çerçevesinde yapılandırılmış mesleki eğitim merkezleri bulunmaktadır. Söz konusu merkezlerin eğitim kalitesini olumsuz yönde etkileyen en büyük zorluk ise mevcut ekipmanların yıpranması nedeniyle modern makine ve ekipman desteğine ihtiyaç duyulmasıdır.

T.C. Harare Büyükelçiliği ve Zimbabve Gençliğin Güçlendirilmesi, Kalkınma ve Mesleki Eğitim Bakanlığı ile işbirliği halinde hayata geçirilen proje kapsamında Zimbabveli gençlerin güçlendirilmesi ve mesleki eğitim becerileri kazanmaları amacıyla TİKA tarafından 10 adet yer fıstığı ayıklama ve 10 adet mısır taneleme makinesi temin edildi.

Tarıma elverişli ve verimli topraklara sahip olan Zimbabve’de gerçekleştirilen proje ile mesleki eğitim yoluyla gençlerin kapasitesinin artırılmasına katkı sağlanması hedefleniyor.

Sonraki Haber

TİKA, Paraguay'da Koruma Altındaki Çocuklar İçin Oyun Alanı ve Kütüphane Oluşturdu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) destekleriyle Paraguay’da koruma altındaki çocukların barındığı San Kuarahy Rese Kabul Merkezine oyun alanı ve kütüphane oluşturuldu. TİKA, Paraguay'ın San Lorenzo kentinde koruma altındaki çocukların barındığı San Kuarahy Rese...