Haberler

16 Nisan 2024

TİKA, Paraguay’da Koruma Altındaki Çocuklar İçin Oyun Alanı ve Kütüphane Oluşturdu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) destekleriyle Paraguay’da koruma altındaki çocukların barındığı San Kuarahy Rese Kabul Merkezine oyun alanı ve kütüphane oluşturuldu.

TİKA, Paraguay’ın San Lorenzo kentinde koruma altındaki çocukların barındığı San Kuarahy Rese Kabul Merkezinde çocuklar için oyun alanı ve kütüphane oluşturdu.

Bu eğlence alanı, özel koruma altındaki çocuklar ve gençler için psikolojik ve duygusal sağlıkta yaşam kalitesini artırmaya yardımcı olacak.

Açılış törenine, Paraguay Devlet Başkanı Santiago Peña’nın eşi Leticia Ocampos, Çocuk ve Ergen Bakanı Walter Gutiérrez, Sağlık Bakanı Teresa Barán ve Türkiye’nin Paraguay Büyükelçisi Yavuz Kül katıldı.

Çocuk ve Ergen Bakanı Gutiérrez, bu bağıştan dolayı Leticia Ocampos’a ve Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine teşekkür etti. Gutiérrez, “Merkezimizdeki çocuklara ekipman, oyuncak, kıyafet ve ayakkabı bağışı yapıyoruz. Bu proje, bakım ve koruma çalışmalarına büyük destek sağlayacak.” dedi.

Büyükelçi Kül, bu iş birliği fırsatını takdir ettiğini belirterek “Ramazan bayramında, bu etkinliği yapmamızı sağlayan TİKA’ya teşekkür ediyorum” dedi.

Törenin sonunda yetkililer, San Kuarahy Rese Merkezi, Ñemity Pedagojik Birlikte Yaşama Merkezi ve İyi Komşular Eğitim Merkezi tesislerini gezdi.

Sonraki Haber

TİKA’dan Tacikistan’da Sosyal Sorumluluk Projesi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) organizasyonuyla, dünyaca ünlü Türk flüt virtüözü olan Antalya Devlet Senfoni Orkestrası Flüt Sanatçısı Doç. Dr. Lelya Bayramoğulları, Tacikistan’ın başkenti Duşanbe’de bulunan Çocuk Islahevinde kalan çocuklara dünya klasikleri ve...