Haberler

27 Şubat 2024

TİKA’nın Destekleriyle Azerbaycan’da Kurulan “ASAN Web TV” Yayın Hayatına Başlıyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) destekleriyle, Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına Bağlı Vatandaşlara Hizmet ve Sosyal Yenilikler Devlet Ajansı (ASAN Hizmet) bünyesinde ASAN Web TV’nin kurulum süreci tamamlandı.

TİKA ve ASAN Hizmet arasında 2015 yılında medya alanında başlatılan iş birliği kapsamında yayına başlayan ve günümüzde Azerbaycan’da en çok dinlenen ASAN Radyo 100 Fm yayınlarına görsel bir boyut ve yeni içerikler kazandırılması amacıyla ASAN Medya Merkezi bünyesinde kurulan ASAN Web TV, Mart ayından itibaren Youtube ve diğer sosyal mecralar üzerinden yayın hayatına başlayacak.

Kamusal yayıncılık destekleniyor

ASAN Web TV, Azerbaycan’daki kamu hizmetlerinin sunumu konusunda dünyadaki en başarılı modellerden biri olan ASAN Hizmet’in faaliyetlerini vatandaşlara etkin ve doğru bir şekilde aktarmayı amaçlıyor. Ayrıca, ülkedeki kamusal yayıncılığa büyük katkı sağlayacak olan bu platform, vatandaşların ASAN Hizmet’in faaliyetleri hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlayacak.

TV stüdyosu, reji, kurgu-montaj, dış mekân çekimleri için ihtiyaç duyulacak bütün teknik ekipmanları TİKA tarafından temin edilen ASAN Web TV’nin ilk aşamada internet üzerinden yayınlarına başlaması, ileriki dönemde ise ulusal çapta yayın yapan bir TV kanalına dönüşmesi öngörülüyor.

Sonraki Haber

KKTC’de düzenlenen “Uluslararası Yitip Giden Kültürel Miras Sempozyumu”na TİKA’dan Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) desteklediği “Uluslararası Yitip Giden Kültürel Miras Sempozyumu” KKTC’de düzenlendi. TİKA, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Milli Arşiv ve Araştırma Dairesi, Kültürel Mirası Koruma ve Araştırma Derneği ve Alashia...