Haberler

25 Mart 2024

TİKA’nın Ramazan Programı, Kongo Cumhuriyeti’nde Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), çeşitli faaliyetler düzenleyerek Ramazan’ın bereketini Kongo Cumhuriyeti halkıyla paylaşıyor.

Kongo’nun başkenti Brazzaville’in Poto Poto semtinde bulunan Kongo İslam Yüksek Konseyi Merkezinde düzenlenen iftar yemeğine yaklaşık 150 kişi katıldı.

İftar yemeğine, Türkiye Cumhuriyeti Brazzaville Büyükelçisi Hilmi Ege Türemen, Kongo İslam Yüksek Konseyi Başkanı Cheikh Youssuf Njolo ve TİKA yetkilileri de katılım gösterdi.

Program kapsamında, TİKA ve Orta Afrikalı Müslümanlar Derneği iş birliğinde Moungali semtinde 160 aileye gıda paketi yardımında bulunuldu.

İftar programı sonunda söz alan Kongo İslam Yüksek Konseyi Başkanı Njolo, verilen yardımlar ve iftar programı için TİKA’ya şükranlarını sunarak, Türkiye’yi yanlarında görmekten büyük memnuniyet duyduklarını, mevcut ilişkilerin daha fazla geliştirilmesini arzu ettiklerini ifade etti.

Sonraki Haber

TİKA, Orta Afrika Cumhuriyeti'nde Gıda Yardımında Bulundu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Orta Afrika Cumhuriyeti'nde (OAC) yetimhaneye ve ihtiyaç sahibi ailelere gıda desteği sağlandı. Ramazan ayı faaliyetleri kapsamında OAC'nin başkenti Bangui'de Cumhurbaşkanı Faustin-Archange Touadera'nın eşi Brigitte Touadera'nın himayelerinde faaliyet...