Haberler

27 Mart 2024

Uluslararası “8. Tohumculuk Kongresi” TİKA’nın Desteği ile Kazakistan’da Düzenlendi

Ekonomik İşbirliği Ülkeleri Tohumcular Birliği (ECOSA) 8.Tohumculuk Kongresi, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) desteği ile Taraz kentinde gerçekleştirildi.

8. ECOSA Tohumculuk Kongresi ve KazAgroZhambyl Fuarı’nın açılışına, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı üye ülkelerden katılımcılar ve Türk Devletleri Teşkilatı Tarım Bakanları katıldı. Kongrede; ECO Ülkeleri Tohumculuk Sektörü B2B görüşmeleri, Tohumculuk Sektörü ve Ticareti kapsamında Afganistan, Azerbaycan, İran, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Pakistan, Tacikistan, Türkiye ve Türkmenistan ülkelerinin katılımcıları tarafından sunumlar ile Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Tohumcular Birliği (ECOSA) Danışma Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.

Türkiye’den birçok tohum üreticisinin de stand açtığı fuarda katılımcılar, Ekonomik İşbirliği Ülkeleri Tohumcular Birliği’nin daha aktif hale gelmesinin önemini ifade ettiler.

Sonraki Haber

TİKA, Pakistan’da Yetimler İçin İftar Verdi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Pakistan Beytülmal Kurumu iş birliğinde, İslamabad’da 250 yetim çocuğun katıldığı iftar programı düzenledi. İftara, TİKA ve Beytülmal Kurumu yetkilileri, sivil toplum kuruluşları ve Pakistan’daki Türk vatandaşları katıldı....