Haberler

10 Haziran 2024

“1.Uluslararası Dostluk Köprüsü Sosyal Bilimler Kongresi” TİKA’nın Desteğiyle Moldova’da Düzenlendi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) desteğiyle gerçekleştirilen “1.Uluslararası Dostluk Köprüsü Sosyal Bilimler Kongresi” Moldova Cumhuriyeti Gagauz Yeri Özerk Bölgesi Başkenti Komrat’ta düzenlendi.

TİKA, İstanbul Rumeli Üniversitesi ve Komrat Devlet Üniversitesi iş birliğinde gerçekleştirilen kongrenin açılışına, T.C. Komrat Başkonsolosu Adnan Hayal, İstanbul Rumeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kara, Komrat Devlet Üniversitesi Rektörü Doç. Dr. Serghei Zaharia, TİKA Kişinev Koordinatörü Tarık Mete, akademisyenler ve davetliler katıldı.

Açılışta konuşan Rumeli Üniversitesi Rektörü Kara, Dostluk Köprüsü olarak adlandırdıkları kongrenin ilkinin Gagauzya’da gerçekleştirilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek Komrat Devlet Üniversitesi ile kurdukları iş birliğini önümüzdeki dönemde daha da ileriye götürme niyetinde olduklarını belirtti.

Konuşmaların ardından İstanbul Rumeli Üniversitesi ile Komrat Devlet Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı. Türkiye’den 50’ye yakın akademisyenin katıldığı kongrede, 20 oturum ve 182 tebliğ yapıldı.

Sonraki Haber

TİKA, Barış Pınarı Harekâtı Bölgesinde Çiftçilere Ekipman ve Eğitim Desteği Sağlıyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Suriye'nin kuzeyindeki Barış Pınarı Harekâtı bölgesinde suni tohumlama yöntemlerini öğretmek ve kullanımını teşvik etmek amacıyla proje başlattı. TİKA ve Şanlıurfa Tarım İl Müdürlüğü iş birliğinde gerçekleştirilen proje kapsamında,...