Haberler

11 Haziran 2024

TİKA, Barış Pınarı Harekâtı Bölgesinde Çiftçilere Ekipman ve Eğitim Desteği Sağlıyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Suriye’nin kuzeyindeki Barış Pınarı Harekâtı bölgesinde suni tohumlama yöntemlerini öğretmek ve kullanımını teşvik etmek amacıyla proje başlattı.

TİKA ve Şanlıurfa Tarım İl Müdürlüğü iş birliğinde gerçekleştirilen proje kapsamında, bölgedeki çiftçilere modern tarım teknikleri konusunda eğitimler verilecek. Çiftçilere suni tohumlama yöntemlerini öğretmek ve kullanımını teşvik etmek için çeşitli tarım ekipmanları temin edildi.

Hayvancılığın geliştirilmesi de bölgedeki tarımsal kalkınma çabalarının önemli bir parçasını oluşturuyor. Modern hayvancılık tekniklerinin kullanımıyla birlikte, yerel çiftçilere veterinerlik hizmetleri ve hayvan sağlığı konusunda destekler sağlanacak.

Sonraki Haber

TİKA'dan Lübnan'da Hukuk Fakültesi Öğrencileri İçin Örnek Mahkeme Salonu Projesi

Lübnan’ın en kalabalık ikinci şehri Trablusşam’da, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından desteklenen Lübnan Üniversitesi Hukuk Fakültesi Örnek Mahkeme Salonu Projesi’nin açılış töreni gerçekleştirildi. Törene, Türkiye Cumhuriyeti Beyrut Büyükelçisi Ali Barış Ulusoy, Lübnan...