Haberler

09 Mayıs 2024

11. SOHO Türkiye Toplantısı ve 15. Avrasya Hematoloji ve Onkoloji Kongresi’ne TİKA’dan Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Hematoloji Uzmanları Derneği’nin ortaklığıyla düzenlenen 11. SOHO Türkiye Toplantısı ve 15. Avrasya Hematoloji ve Onkoloji Kongresi, İstanbul’da gerçekleşti.

Asya, Avrupa ve Amerika’dan uzmanların katıldığı etkinlikte, Türk hematoloji ve onkoloji uzmanlarıyla bir araya gelindi. Katılımcılar, alanındaki son araştırmaları ve perspektifleri paylaştılar. Toplam 114 hekimin yer aldığı etkinlikte, hematoloji alanında çeşitli konular beş oturumda yapılan sunumlarla tartışıldı.

Her oturumun sonunda, hekimlerin geleceğe yönelik bakış açılarını tartışacakları bir platform da oluşturuldu.

Genç tıpçılar da sözlü ve poster bildiri oturumlarıyla kongrede yer aldı ve çalışmalarını sundu.

Etkinlikte, 9 farklı ülkeden gelen hekimlerin katılımıyla hematoloji ve onkoloji alanındaki son gelişmelerin yanı sıra, 23 poster sunumu ve 5 sözlü sunum da yapıldı.

Sonraki Haber

I. Uluslararası Ahıskalı Öğrenciler Sempozyumu TİKA Desteğiyle İstanbul’da Gerçekleştirildi

Ahıska Türkleri Sürgünün 80. yılı anısına Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) destekleriyle düzenlenen “I. Uluslararası Ahıskalı Öğrenciler Sempozyumu” 4-5 Mayıs 2024 tarihleri arasında İstanbul Medeniyet Üniversitesinde gerçekleştirildi. Ahıskalı Gönüllü Eğitimciler Birliği Derneği (AHGEB)...