Haberler

08 Mart 2024

“8 Mart Uluslararası Kadın Emeği Buluşmaları: Filistin’li Kadınlarla Uluslararası Dayanışma” Konferansı Ankara’da Düzenlendi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile HAK-İŞ İşçi Sendikaları Konfederasyonu işbirliğinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında ATO Congresium’da 4-8 Mart tarihleri arasında “8 Mart Uluslararası Kadın Emeği Buluşmaları: Filistin’li Kadınlarla Uluslararası Dayanışma” konferansı düzenlendi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sn. Mahinur Özdemir Göktaş’ın da katılımıyla ATO Congresium’da düzenlenen “Filistinli Kadınlarla Uluslararası Dayanışma Konferansı”na 32 farklı ülkeden emek örgütü temsilcisi 58 kadın katılımcının yanında ülkemizden de çok sayıda sendikanın kadın temsilcileri yer aldı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sn. Mahinur Özdemir Göktaş konuşmasında “Tüm dünyada direnişin sembolü olan Filistinli kadınlar, çocuklarını yaşatmak, vatanlarını korumak için insanüstü bir çaba sarf ediyor” dedi. Bakan Göktaş, yaptığı konuşmada mübarek Ramazan ayına sayılı günler kaldığını hatırlatarak, “Bu dualar, Filistin başta olmak üzere dünyanın neresinde olursa olsun zulüm altında yaşayan tüm mağdur ve mazlum halkların kurtuluşuna vesile olsun” ifadesini kullandı.

Programda konuşan HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan ise; İsrail’in katliamları durana kadar, Gazze’nin yeniden yaşanabilir bir şehir olması sağlanana kadar, Mescid-i Aksa’da özgürce ibadet edilene kadar, başkenti Kudüs olan Filistin devleti kurulana kadar mücadelelerinin devam edeceğini bildirdi.

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Filistinli kadınları selamlayarak, dünyanın gözü önünde siyonist devletin katliamlarına direnen, topraklarını terk etmeyen ve bütün dünyaya insanlık dersi veren Filistinli annelerin yanında olduklarını ilan etmek için bir araya geldiklerini söyledi.

Sonraki Haber

“İnsan Ticareti ve Mülteci Hukuku” Başlıklı Eğitim Programı Ankara’da Düzenlendi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Türkiye Adalet Akademisi iş birliğinde, Cezayir, Lübnan, Tunus ve Ürdün’de görev yapan hâkim ve savcılara yönelik “İnsan Ticareti ve Mülteci Hukuku” konulu eğitim programı düzenlendi. Adalet Hizmetleri...