Haberler

08 Şubat 2024

Afrika Uluslar Kupasında Görevli Gençlerin Giyim Malzemeleri TİKA’dan

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Afrika Uluslar Kupası’nda görevli gençlere tişört, şapka, yelek gibi malzemeler temin edildi.

Bu yıl 34.’sü düzenlenen, 24 Afrika ülkesinin katıldığı ve ülkemizden de 29 Afrikalı futbolcunun katılım sağladığı Afrika Uluslar Kupası, Fildişi Sahili Cumhuriyeti ev sahipliğinde düzenlendi. Fildişi Sahili Cumhuriyeti Hükümeti tarafınca en üst düzeyde takip edilen organizasyona yaklaşık 2 milyon futbolsever katıldı.

Afrika Uluslar Kupası organizasyonu çerçevesinde Fildişi Sahili Turizm ve Etkinlikler Bakanlığı ve TİKA iş birliğinde bakanlık bünyesinde özellikle otelcilik ve etkinlik konularında staj gören ve organizasyonda görev alan gençlere tişört, şapka, yelek gibi malzemeler temin edildi.

Malzeme teslim törenine, Fildişi Sahili Cumhuriyeti Turizm ve Etkinlikler Bakanı Siandou Fofana ve T.C. Abidjan Büyükelçisi Deniz Erdoğan Barım hazır bulundu.

Sonraki Haber

TİKA’dan Kuzey Makedonya Anayasa Mahkemesine Teknolojik Ekipman Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Kuzey Makedonya Anayasa Mahkemesine teknolojik ekipman temin edildi. Kuzey Makedonya Cumhuriyeti’nde yasaların anayasaya uygunluğunu denetleyen ve toplamda dokuz üyeden oluşan en üst yargı organı olan Anayasa Mahkemesi’ne...