Haberler

09 Şubat 2024

TİKA’dan Kuzey Makedonya Anayasa Mahkemesine Teknolojik Ekipman Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Kuzey Makedonya Anayasa Mahkemesine teknolojik ekipman temin edildi.

Kuzey Makedonya Cumhuriyeti’nde yasaların anayasaya uygunluğunu denetleyen ve toplamda dokuz üyeden oluşan en üst yargı organı olan Anayasa Mahkemesi’ne 10 ofis bilgisayarı ve 10 yazıcıdan oluşan teknik ekipman desteği verildi.

Ekipmanların teslim törenine, Kuzey Makedonya Anayasa Mahkemesi Başkanı Dobrila Kacarska ve TİKA Üsküp Koordinatörü Mehmet Bayrak’ın yanı sıra Anayasa Mahkemesi ve TİKA temsilcileri katıldı.

Anayasa Mahkemesi Başkanı Kacarska, sağladığı desteklerden dolayı TİKA’ya teşekkür ederek, “Bu başarılı iş birliğinin gelecekte de devam edeceğini umuyorum. Anayasa Mahkemesine çokça yardım ettiniz. Ülke olarak sizler Kuzey Makedonya’nın dostusunuz. Bu dostluğu birçok durumda kanıtladınız.” değerlendirmesinde bulundu.

TİKA Üsküp Koordinatörü Bayrak ise TİKA’nın Kuzey Makedonya’da 2005 yılından itibaren birçok alanda projeler hayata geçirdiğini ifade etti. Bayrak, projeler kapsamında ülkenin kamu kurum ve kuruluşlarıyla iş birliğinin güçlendirilmesine önem verdiklerini dile getirdi.

2020 yılında kurumun toplantılar için kullandıkları salonun tadilat ve donanımları da TİKA tarafından karşılanmıştı.

Sonraki Haber

TİKA'dan Kuzey Makedonya Mali Polis İdaresine Teknolojik Ekipman Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Kuzey Makedonya Maliye Bakanlığına bağlı Mali Polis İdaresine teknolojik ekipman temin edildi. Ekipmanların teslim törenine, Kuzey Makedonya Mali Polis İdaresi Müdürü Goran İvanov ve TİKA Üsküp Koordinatörü...