Haberler

07 Mayıs 2024

Azerbaycanlı Şehit Ailelerinden Türkiye’ye Ziyaret

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanlığı ve Zafer Şehit Ailelerine Destek İçtimai Birliği iş birliğinde Karabağ Savaşı’nda şehit düşen kahraman evlatların anne ve babaları için Türkiye’ye ziyaret programı düzenlendi.

Program çerçevesinde, Azerbaycanlı şehit anne ve babaları, Türk milletinin varoluş mücadelesi verdiği Çanakkale Savaşlarının yaşandığı Çanakkale şehrini ziyaret etti.

Tarihi Gelibolu Yarımadası’ndaki savaş alanları, şehitlik ve anıtları gezen şehit ailelerinin ziyaret noktaları arasında “57. Alay Şehitliği, Çanakkale Şehitler Abidesi, Mecidiye tabyası ve Seyit Onbaşı Anıtı, Çanakkale Deniz Müzesi, Atatürk Anıtı, Çanakkale Zafer Müzesi, Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi” de yer aldı.

Azerbaycanlı şehit aileleri daha sonra Türk şehit aileleri ile bir araya geldiler.

4 gün süren Türkiye ziyareti kapsamında İstanbul’un tarihi mekanları Topkapı Sarayı, Ayasofya ve Eyüp Sultan Camii ziyaret edildi.

Sonraki Haber

TİKA Afganistan’da Eğitime Desteğini Sürdürüyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Afganistan'daki eğitim merkezine eğitim, spor malzemesi ve donanım desteği sağladı. Yaklaşık 60 yetim ile ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının eğitim gördüğü Afganistan Eğitim Merkezine, TİKA tarafından sağlanan malzemeler teslim...