Haberler

07 Mayıs 2024

TİKA Afganistan’da Eğitime Desteğini Sürdürüyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Afganistan’daki eğitim merkezine eğitim, spor malzemesi ve donanım desteği sağladı.

Yaklaşık 60 yetim ile ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının eğitim gördüğü Afganistan Eğitim Merkezine, TİKA tarafından sağlanan malzemeler teslim edildi.

Teslim törenine, TİKA Kabil Koordinatörü Fazıl Akın Erdoğan, Afganistan Eğitim Merkezi Sorumluları, TİKA Kabil Ofis personeli, eğitim merkezinde görevli öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Teslim edilen malzemeler arasında çift katlı ranzalar, yataklar, nevresim takımları, halılar, klimalar, buzdolapları, çamaşır makineleri, elektrikli süpürgeler, sıra-masa takımları, bilgisayarlar, bilgisayar masaları, ders çalışma masaları, kitaplıklar ve masa tenisi ekipmanları yer alıyor.

Merkezdeki öğrenciler, çoğunlukla lise, üniversiteye hazırlık ya da üniversite öğrencilerinden oluşuyor. Merkezde dini eğitimin yanı sıra Türkçe, İngilizce, matematik, fizik, kimya, spor ve ahlak dersleri veriliyor.

Sonraki Haber

Budin'in Manevi Bekçisi “Gül Baba” Macaristan’da Düzenlenen Sempozyumda Anlatıldı

Türkiye ve Macaristan arasındaki diplomatik ilişkilerin 100. yılı dolayısıyla "Türk-Macar Kültür Yılı" olarak ilan edilen 2024 yılında, TİKA tarafından başkent Budapeşte’de “Gül Baba Sempozyumu” düzenlendi. TİKA’nın organizasyonuyla Türkiye'den Budapeşte'ye davet edilen akademisyenler, Gül Baba Sempozyumu'nda...