Haberler

19 Eylül 2016

15 Temmuz Şehitleri İçin Filistin’de Kurban Kesildi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile Filistin Şehit Dostları Derneği işbirliğinde, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden şehitlerimiz ve Filistinli Şehitlerin anısına kurban kesildi.

TİKA ve Filistin Şehit Dostları Derneği işbirliğinde 15 Temmuz şehitleri anısına düzenlenen kurban kesimi ve dağıtımı programına Filistinli 350 şehit ailesi katıldı.

Filistin Şehit Dostları Derneği, şehit ailelerine eğitim, sağlık ve sosyo-ekonomik alanlarda destek olmak üzere 2004 yılında El Halil şehrinde kurulmuş olup çoğunluğu El Halil, Beytlehim ve Kudüs’te yaşayan şehit aileleri olmak üzere tüm Filistin çapında yüzlerce şehit yakınına hizmet vermeyi amaçlayan bir kuruluş olma özelliği taşıyor.

T.C.  Kudüs Başkonsolosluğu, TİKA Filistin PKO mensupları ve Filistinli yerel yöneticilerin katıldığı dağıtım programı esnasında Filistinli 350 şehit ailesine kurban etlerinin dağıtımı yapıldı.

Sonraki Haber

TİKA Tarafından Yenilenen Zallher Mustafa Kemal Atatürk Okulu Hizmete Açıldı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Arnavutluk'taki eğitim projelerine devam ediyor. Başkent Tiran yakınlarındaki Zall Herr bölgesinde bulunan Mustafa Kemal Atatürk İlköğretim Okulu’nun tadilatı ve donanımı TİKA tarafından tamamlanarak gerçekleştirilen törenle yeni öğretim yılında...