Haberler

16 Temmuz 2020

15 Temmuz Şehitleri İçin Pakistan'da 251 Fidan Dikildi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, başkent İslamabad’daki Ankara Parkında 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan vatandaşlarımız için fidan dikme etkinliği düzenlendi.

Ankara Parkı’nda düzenlenen etkinliğe Türkiye Cumhuriyeti İslamabad Büyükelçisi İhsan Mustafa Yurdakul, İslamabad Belediye Başkanı Şeyh Ansar Aziz, TİKA İslamabad Program Koordinatörü Gökhan Umut, çeşitli sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile medya mensupları katıldı.

251 fidanın dikildiği Ankara Parkında konuşan Türkiye Cumhuriyeti İslamabad Büyükelçisi İhsan Mustafa Yurdakul; “4 yıl önce Türk Milleti, kendi kaderini kendisinin tayin edebileceğini kendi elleriyle kanıtlamıştır. Pakistan, başarısız darbe girişimine karşı Türkiye’nin yanında duran ilk ülke olmuştur.” dedi.

Programa katılmaktan büyük onu duyduğunu ifade eden İslamabad Belediye Başkanı Şeyh Ansar Aziz ise konuşmasında, iki ülke arasındaki derin tarihi bağa işaret ederek, bütün zorlu süreçlerde iki ülkenin birbirinin yanında durduğunu hatırlattı. Bu anlamlı günde, böyle anlamlı bir faaliyeti hayata geçiren TİKA’ya teşekkürlerini iletti.

TİKA İslamabad Program Koordinatörü Gökhan Umut da böylesi anlamlı bir günde İslamabad’ın merkezindeki Ankara Parkında şehitlerimiz adına fidan dikmenin büyük onur olduğunu belirtti. Umut ayrıca, fidan dikimi sürecinde kendilerine kolaylık sağlayan İslamabad Belediyesine teşekkür etti.

Sonraki Haber

TİKA’dan Bosna Hersek'te '15 Temmuz' Fotoğraf Sergisi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında, Maglaj şehrinde AA'nın fotoğraflarından oluşan sergi açıldı. Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki...