Haberler

02 Nisan 2015

Afganistan Kabil' de Bulunan Aziz Afgan Ortaokulu'na Donanım Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Afganistan’ın Kabil vilayetinde bulunan Aziz Afgan Ortaokulu’na donanım desteğinde bulundu.

TİKA Afganistan’da gerçekleştirdiği projelerle faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda TİKA tarafından eğitim altyapısının zayıf olduğu Afganistan'da kısıtlı imkânlarla faaliyetlerini sürdürmeye gayret gösteren Aziz Afgan Ortaokulu’nun dersliklerine 40 adet yazı tahtası, konferans salonuna 100 adet sandalye ve bir adet acil ilk yardım setinden oluşan donanım desteğinde bulunuldu. Ayrıca 200 öğretmene ve 400 öğrenciye birer tane Kuran-ı Kerim dağıtıldı.

Aziz Afgan Ortaokulu bölgenin en fazla göç alan merkezinde bulunuyor. Aziz Afgan Ortaokulu’nda 5.000 öğrenci üçlü vardiya halinde 40 sınıfta eğitim görüyor. Bu yıl 500 öğrenci daha okula kaydolarak okulda eğitim almaya başladı.

Teslim törenine Aziz Afgan Ortaokul müdürü Leyluma Ensari, TİKA Kabil Program Koordinatörü Süleyman Şahin, TİKA Kabil Program Koordinatör Yrd. Eyyüp Ertek, TİKA yetkilileri, basın mensupları ve öğrenciler katıldı. Okul yönetimiyle yapılan görüşme sonrasında kapasite ve donanımı son derece sınırlı olan Aziz Afgan Ortaokulu’na önümüzdeki dönemde yardımların artarak devam edeceği kararlaştırıldı.

Sonraki Haber

Moldova Gagavuzya Özerk Bölgesi'nde Recep Tayyip Erdoğan Huzurevi Hizmete Açıldı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA)  Moldova Gagavuzya (Gökoğuz Yeri) özerk bölgesi’nde bulunan Komrat Huzurevine donanım desteğinde bulundu. Gagavuzya (Gökoğuz Yeri) Özerk Bölgesi’nde yaşayan ailelerin büyük bir kısmının çocukları iş bulma problemi ve maddi...