Haberler

12 Kasım 2013

Afganistanlı Kadınlara Yönelik Bilgisayar İngilizce ve Türkçe Kursları Açıldı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Afganistan Sar-ı Pul Vilayeti Kadın İşleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde 1 yıl süreyle devam edecek olan kadınlara yönelik Türkçe, İngilizce ve Bilgisayar kursları açıldı.

TİKA, düzenlediği eğitim programları ile faaliyet gösterdiği ülkelerdeki vatandaşlara birçok alanda büyük katkılar sağlıyor. Bu kapsamda TİKA’nın katkılarıyla Sar-ı Pul Vilayeti Kadın İşleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde düzenlenen Türkçe, İngilizce ve Bilgisayar kurslarının açılışı gerçekleştirildi. Sar-ı Pul Vilayeti Kadın İşleri Dairesi Başkanlığı’nda düzenlenen açılış törenine, Sar-ı Pul Valisi Abdulcabbar Hakbin, Cevizcan İl İmar Ekibi Başkanı Mustafa Erdeviren , Sar-ı Pul Vali Yardımcısı, Daire Müdürleri ile TİKA yetkilileri katıldı.

Sar-ı Pul Valisi Hakbin, törende yaptığı konuşamda Türkiye ile Afganistan arasındaki dostluğun tarihsel bağlarına değinerek, bu bağların daha da pekişerek devam edeceğini kaydetti. Sar-ı Pul Valisi Hakbin, Afganistan ile Türkiye arasındaki dostluğun ebedi olmasını ve Türkiye’nin her zaman Afganistan’ın yanında olmasını temenni ettiklerini söyledi.

Kurs kapsamında TİKA tarafından temin edilen, 15 adet bilgisayar ve masası, 30 adet sandalye, kırtasiye malzemesi, regilatör, 180 adet İngilizce ve Türkce Dil Eğitim kitapları Kadın İşleri Daire Başkanlığı yetkililerine teslim edildi. Bir yıl süreyle devam edecek kurslarda görevli 3 öğretmen ile 1 hizmetlinin ihtiyaçları da TİKA tarafından karşılanacak.

Sonraki Haber

Karadağ'da Yabancılar Temel Eğitimi Tamamlandı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğün işbirliğinde yürütülen “Uluslararası Polis Eğitimi İşbirliği” projesi kapsamında, Karadağ’ın kara, deniz ve havayolu geçiş kapılarında görevli Sınır Polisleri ile müfettişlere verilen “Yabancılar Temel Eğitimi” tamamlandı....