Haberler

25 Temmuz 2014

Arnavutluk'ta İftar Programlarına Destek

Arnavutluk’ta Elbasan Müftülüğü, ALSAR Vakfı, Ardhmeria Derneği ve Arnavutluk Bektaşi Merkezi tarafından Ramazan ayında değişik yerlerde düzenlenen iftar programları Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın destekleriyle gerçekleştirildi.

Arnavutluk’ta önemli projelere imza atan TİKA faaliyetlerine devam ediyor. Bu çerçevede Arnavutluk’ta Elbasan Müftülüğü, ALSAR Vakfı, Ardhmeria Derneği ve Arnavutluk Bektaşi Merkezi’nin talepleri ile Ramazan ayında değişik yerlerde gerçekleşen iftar programları TİKA’nın destekleri ile gerçekleştirildi.

Ramazan ayı boyunca Tiran, (merkez ve Kamez), Elbasan, İşkodra, Kruya (Akçahisar), Kavajy, Cirokastra ( Ergirikastri) ve Durres’da düzenlenen iftarlara 2000’den fazla kişi katıldı. Bu çerçevede birlik ve beraberliğin pekiştirilmesine katkı sağlanarak yerel oluşumlara verilen destek ile Arnavutluk’ta da Ramazan bereketinin ve manevi atmosferinin hissedilmesi yönünde bir etkinlik gerçekleştirildi. İftarlara katılım gösteren halkın memnuniyet ve sevgi dolu yaklaşımları, Türk ve Arnavut kaynaşmasının pekişmesine büyük katkı sağladı.

Sonraki Haber

TİKA Türkmenistan'da Sağlık Alanında Faaliyetlere Devam Ediyor

Türkmenistan’da Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ile Türkmenistan Sağlığı Koruma ve İlaç Sanayisi Bakanlığı ile işbirliğinde İnsan Kaynaklarının İyileştirilmesi Projesi başlatıldı. TİKA Türkmenistan’da kamu kurum ve kuruluşlarının personelleriyle Türkiye tecrübesinin paylaşılmasına yönelik projelerine devam...