Haberler

16 Haziran 2014

Bakü Türk Anadolu Lisesi Yenileniyor

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak yıllardır Azerbaycan’da hizmet veren Bakü Türk Anadolu Lisesi Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından yenileniyor.

TİKA, Azerbaycan’da birçok alanda gerçekleştirdiği projelerle faaliyetlerine devam ediyor. Bu çerçevede Azerbaycan’da hizmet veren Bakü Türk Anadolu Lisesi TİKA tarafından yenilenecek.

Okulların tatil olmasıyla birlikte gecikmeksizin başlatılan çalışmalar kapsamında, okulun giriş bölümü ve bazı iç bölümlerinin yenilenmesi, kullanım alanlarını genişletecek tadilat uygulamaları yapılması öngörülüyor. Ayrıca okulda kurulacak su arıtma ve soğutma sistemi sayesinde, öğrenciler ders aralarında ücretsiz serin ve sağlıklı içme suyuna da kavuşma imkanı bulacak.

Bakü Türk Anadolu Lisesi uzun yıllardan beri TİKA tarafından sağlanan katkılarla Azerbaycan’da hizmete devam ediyor. Daha önce okulun bilgisayar laboratuvarları, anaokulu bölümü ve diğer muhtelif ihtiyaçları da TİKA tarafından karşılanmıştı.

Sonraki Haber

Uluslararası Kalkınma İşbirliğinin Geleceği İstanbul'da Konuşulacak

Kalkınma işbirliğine katkı sağlayan yükselen ülkeler ile gelişmekte olan paydaş ülkelerin bir araya gelerek uluslararası kalkınma işbirliğinin geleceği konusunda yeni anlayışları, yaklaşımları ve fırsatları tartışacağı ve geliştireceği uluslararası konferans Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı...