Haberler

20 Mart 2016

Bosna Hersek’te Ljiljan Anaokulu’na Tadilat ve Donanım Desteği

Bosna Hersek’in kuzey batısında bulunan, Bosna Hersek Federasyonu, Una-Sana Kantonu sınırları dahilinde yer alan Kljuç şehrinde bulunan Ljiljan Anaokulu’na tadilat ve donanım desteğinde bulunuldu.

Kljuç, Bosna Hersek’in kuzey batısında bulunan, Bosna Hersek Federasyonu, Una-Sana Kantonu sınırları dahilinde yer alan, Saraybosna’ya 250 km uzakliktaki ve %99 Boşnakların yaşadığı şehir olma özelliği taşıyor. Şehrin nüfusu 20.000 civarında oduğu Kljuç İlçesinde 1976 yılından bu yana faaliyet gösteren ilçenin tek anaokulu özelliğine sahip, Ljiljan Anaokulu’nun tadilat ve donanım projesi TİKA tarafından gerçekleştirildi. Çatı tadilatı, doğramalar, ısıtma, donanım temini ve bahçe düzenleme çalışmaları TİKA tarafından yapıldı.

Tadilat projesi kapsamında Kreş binasında çatının tamiratı, ortak kullanım alanlarının yenilenmesi, kapı ve pencere doğramalarının değiştirilmesi, boya badana işleri kreş bahçesinin düzenlenmesi çalışmaları gerçekleştirildi. Donanım projesi kapsamında ise kreş bahçesinde oyun alanı oluşturuldu. Gerekli oyuncak ekipman sağlandı.

TİKA tarafından gerçekleştirilen projeyle 70 çocuk uygun şartlar altında çocukluğunu daha neşeli ve sıcak ortamda geçirebilecek. 2015 yılında tamamlanan projenin açılışı TİKA Başkan Yardımcısı Süreyya Polat, T.C. Saraybosna Büyükelçimiz Cihad Erginay, TİKA'nın Bosna Hersek Koordinatörü Hüseyin Şanlı, Una-Sana Kantonu Başbakanı Izudin Saračević ve Kljuç Belediye Başkanı Nedžad Zukanović'in teşrifleri ile gerçekleştirildi.

Sonraki Haber

TİKA’dan Guyana’ya Tarım Alanında Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Guyana’nın başkenti Georgetown’a yaklaşık bir buçuk saat mesafede bulunan Mahaicony bölgesindeki Tarımsal Kalkınma Kurumu’na araç desteğinde bulunuldu.  Guyana’da Mahaicony bölgesinde, Mahaicony Nehrinden kaynaklanan sel baskınlarından dolayı gerekli tedbirlerin...