Haberler

21 Mart 2016

TİKA’dan Guyana’ya Tarım Alanında Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Guyana’nın başkenti Georgetown’a yaklaşık bir buçuk saat mesafede bulunan Mahaicony bölgesindeki Tarımsal Kalkınma Kurumu’na araç desteğinde bulunuldu. 

Guyana’da Mahaicony bölgesinde, Mahaicony Nehrinden kaynaklanan sel baskınlarından dolayı gerekli tedbirlerin alınması kapsamında 1 adet mini yükleyici, 1adet traktör ve römork Guyana Tarımsal Kalkınma Kurumu’na düzenlenen törenle teslim edildi.

Teslim törenine Guyana Tarım Bakanlığı Genel Sekreteri George Jervis, Tarımsal Kalkınma Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Kenneth Sealey, Tarımsal Kalkınma Kurumu Müdürü Aubrey Charles, Dışişleri Bakanlığı temsilcileri, Tarım Bakanlığı temsilcileri, T.C. Dışişleri Bakanlığı Latin Amerika Daire Başkanı Berkan Bazarcı ve TİKA yetkilileri katıldı.

Tarımsal Kalkınma Kurum Müdürü Charles yaptığı açıklamada; Guyana’nın en büyük tarım alanı olan ve en fazla çiftçi nüfusu barındıran bir alanda hizmet ettiklerini, yapılan bu yardımlar sayesinde Guyana’nın tarımsal kalkınmasının daha ileri gideceğini ve gelişeceğini belirterek yapılan yardımlarından dolayı TİKA’ya teşekkürlerini iletti.

Tarımsal Kalkınma Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Sealey yaptığı açıklamada kurumlarının hizmet odaklı bir kurum olduğunu ve yapılan her yardımdan memnuniyet duyduklarını, Türkiye’ye ve Türk halkına yaptıkları bu yardımlardan dolayı minnettar olduklarını söyledi.

Yapılan yardım sayesinde hizmetlerini geliştirerek bölgede faaliyet gösteren çiftçilere sağlayacakları yardımlardan dolayı TİKA’ya sonsuza kadar teşekkür edeceklerini bildiren Dr Sealey, bu yardımların aynı zamanda Türkiye ile Guyana arasındaki sıcak ilişkinin bir göstergesi olduğunu dile getirdi. 

TİKA Kolombiya Koordinatörü Dr. Mehmet Özkan ise Guyana’da olmaktan ve göstermiş oldukları misafirperverlikten dolayı teşekkürlerini dile getirdi. TİKA Kolombiya Koordinatörü Dr. Özkan, iki ülke arasındaki ilişkilerin daha iyi bir seviyeye gelerek ileride daha da güzel projelere imza atacaklarını kaydetti. 

Sonraki Haber

TİKA’nın Bangladeş’te Sağlık Sektörüne Desteği Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Bangladeş Halk Cumhuriyeti’nin başkenti Dakka’da bulunan Shaheed Suhrawardy Medical College Hospital’e ambulans desteğinde bulunuldu. TİKA, Bangşadeş’te gerçekleştirdiği projelere yenilerini eklemeye devam ediyor. Bu kapsamda Bangladeş genelinde sağlık...