Haberler

06 Haziran 2018

Çad'da TİKA İftarı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Çad’da  yetim, kimsesiz ve yoksullara iftar programı düzenledi. 

TİKA, Çad’ın  en büyük camisi olan Faysal Camii’nde Çad İslam Konseyi ile birlikte 2.000 kişiye, Encemine Büyükşehir Belediyesi ile birlikte 1.000 kişi olmak üzere toplam 3000 kişiye iftar program düzenledi. Orta Afrika ülkesi Çad, yoksulluk, hastalık ve imkansızlıklarla mücadele etmeye çalışıyor.

İftar programına, T.C. Encemine Büyükelçisi Erdal Sabri Ergen, TİKA Ortasya ve Kafkaslar Daire Başkanı Dr. Ali Özgün Öztürk, İslam Konseyi Başkan Vekili Abduldaim Osman, Encemine Büyükşehir Belediyesi 1. Yardımcısı  Attidjani Mahamat Nouren, Türkiye Parlemento Dostluk Gurubu Milletvekili Muhammed Salih, Türkiye Maarif Vakfı Direktörü Oğuzhan Uğurlu, Çad Türkiye Mezunları Derneği Başkanı Abdulhamit Harun katıldı.

Türkiye, Mazlumların Sesi ve Ümmetin Vicdanıdır

İftar sırasında İslam Konseyi Başkan Vekili Abduldaim Osman, yaptığı konuşmada, Türkiye’ye ve TİKA’ya teşekkür ederek, dünyada yaşanan olaylara bakıldığında Türkiye’nin mazlumların sesi ve ümmetin vicdanı olduğunu ifade etti. İftara katılanlar, İslam Yüksek Konseyi İlahi gubunun söylemiş olduğu ilahi ve naatlarla güzel bir ramazan günü yaşadıklarını, Türkiye’nin istikrarı ve refahı için her daim dua ettiklerini dile getirdiler.    

Sonraki Haber

TİKA’dan Afganistan’da Eğitime Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansi Başkanlığı (TİKA) tarafından eğitim ve öğretimin daha sağlıklı yapılması amacıyla Afganistan’ın kuzey bölgesindeki Belh, Cevizcan ve Semengan vilayetlerinde 11 okula destek sağlandı. TİKA, Afganistan’da gerçekleştirdiği projelere yenilerini eklemeye devam ediyor....