Haberler

31 Aralık 2015

Çingiltey Belediyesi Sağlık Merkezi’nin Çocuk Polikliniğine Malzeme ve Ekipman Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Moğolistan’da Ulanbator’a bağlı Çingiltey Belediyesi’nde bulunan Sağlık Merkezi’nin Çocuk Polikliniğine malzeme ve ekipman desteğinde bulundu. İlçede 54 bin çocuk ve genç yaşıyor.

TİKA, Moğolistan’da gerçekleştirdiği projelere yenilerini eklemeye devam ediyor. Bu kapsamda Moğolistan’da özellikle sağlık alanında önemli projelere imza atan TİKA tarafından Çingiltey Belediyesi işbirliğinde Moğolistan’da Ulanbator Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Çingiltey Belediyesi’nde bulunan Sağlık Merkezi’nin Çocuk Polikliniğine malzeme ve ekipman desteğinde bulunuldu.

Ulanbator Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Çingiltey Belediyesi şehrin en merkezi ve önemli bir konuma sahip olma özelliğini taşıyor. Bu kapsamda TİKA ile Çingiltey Belediyesi işbirliğinde pek çok proje hayata geçirilmiş olup, Ankara Caddesi ve Atatürk Okulu söz konusu projeler arasında yer alıyor.

Bu kapsamda son olarak Çingiltey Belediyesi’nde bulunan Sağlık Merkezi yetkilileri söz konusu sağlık merkezinin malzeme ve ekipman yetersizliğinin giderilmesi hususunda TİKA’ya destek talebinde bulundular. Bu çerçevede yaklaşık olarak 0-18 yaş arası 54 bin çocuk ve gencin bulunduğu bölgede hizmet veren sağlık merkezinin malzeme ve ekipman ihtiyacı TİKA tarafından karşılandı.

Proje kapsamında, diş ünitesi polikliniği, kulak burun boğaz polikliniği, hematoloji servisi, biyokimyasal ve yoğun bakım ünitelerine TİKA tarafından temin edilen malzemeler düzenlenen törenle yetkililere teslim edildi. Törene, TİKA Ulanbator Program Koordinatörü Doç. Dr. Ekrem Kalan, Çingiltey Belediye Başkanı D.Ganbold, Çingiltey Belediyesi Genel Sekreteri J. Erdenebat, Çingiltey Belediyesi Çalışma ve Sosyal Kalkınma İşlerden Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı J. Lhagvasuren, Çingiltey Belediye İl Meclisi Başkanı D. Baterdene, Çingiltey Belediyesi Sağlık Merkezi Müdürü Ts. Lhagva, Çocuk Poliklinik Müdürü B. Bayanmunkh ve Çingiltey Belediyesi Daire Başkanları, poliklinik doktor ve uzmanları ile görevli personel katıldı.

Sağlık Bakanlığı ve Çingiltey Belediyesi yetkilileri törende yaptıkları açıklamalarda söz konusu projenin önemine vurgu yaparak desteklerinden dolayı Türkiye’ye ve TİKA’ya şükranlarını sundular.

Sonraki Haber

TİKA’dan Gine Bissau Cumhuriyet Başsavcılığı’na Büro ve Bilişim Malzemesi Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Gine Bissau Cumhuriyet Başsavcılığı’na büro ve bilişim malzemeleri desteğinde bulunuldu. Batı Afrika’da yaklaşık iki milyon nüfusa sahip ve En Az Gelişmiş Ülkeler (EAGÜ) arasında yer alan Gine...