Haberler

07 Eylül 2022

​Emine Erdoğan, TİKA’nın İnşa Ettiği Annelik Merkezi’ni Ziyaret Etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic’in eşi Tamara Vucic ile Zveçanska Annelik Merkezi’ne ziyarette bulundu.

Emine Erdoğan ve Tamara Vucic, inşası, donanımı ve çevre düzenlemesi Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığınca (TİKA) 2020’de tamamlanan merkezi gezdi, incelemelerde bulundu. İki first lady, merkezdeki çalışmalara ilişkin bilgi aldı. TİKA sorumluları, bugüne kadar Sırbistan’da annelere ve çocuklara yönelik birçok proje gerçekleştirildiğini bildirdi.

“TİKA, Türkiye’nin yüz akı”

Erdoğan, TİKA’nın Türkiye’nin yüz akı olduğunu belirterek, yeniden yapımı tamamlanan merkezde gereken her şeyin düşünüldüğünü ifade etti. Tamara Vucic de Emine Erdoğan’a, TİKA’ya ve TİKA çalışanlarına teşekkür ederek, “Burası ilkel şartlarda bir küçük montaj ev iken bu güzel merkez haline dönüştürüldü. Eminim ki buradaki kadınlar, en güzel şekilde psikolojik olarak toparlanacak, huzuru, refahı bulacaktır.” dedi.

Emine Erdoğan ve Vucic, merkezde sohbet ettikleri anneler ve çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

Zveçanska Annelik Merkezi

Sırbistan’da kimsesiz annelerin bebekleriyle birlikte barınabilecekleri Zveçanska Annelik Merkezi TİKA tarafından inşa edilerek donanım desteği sağlandı. 1000 m2 alana sahip merkezde yurt, etkinlik alanı, yemekhane, aile ve toplantı odası gibi alanlar bulunuyor.

Sonraki Haber

TİKA'dan Kamerun'da Kano Üretimine Ekipman Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Kamerun'un Kribi şehrinde kano üreten kooperatife ekipman desteği sağlandı. TİKA Yaounde Koordinatörü Burak Özden, burada yaptığı açıklamada, Kamerun'un güneybatı bölgesinde yer alan Kribi şehrinde geçimini kano üretimiyle...