Haberler

28 Nisan 2021

Erenler Sofrası Irak'ta

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Irak'ın çeşitli kentlerinde ramazan ayı süresince ihtiyaç sahibi 4 bin aileye gıda yardımında bulunacak.

TİKA tarafından Irak genelinde dağıtımı yapılacak gıda yardım paketleri, başkent Bağdat başta olmak üzere, Kerkük, Musul, Tuzhurmatu, Telafer, Kifri ve Diyala’da toplamda 4000 aileye ulaştırılacak.  Kerkük'te 850, Musul'da 500, Telafer'de 500, Erbil'de 250, Tuzhurmatu'da 500, Bağdat'ta 1000, Diyala'da 250 ve Kifri'de 150 aileye gıda yardımı götürülecek.

TİKA Bağdat Koordinatörü Mustafa Yazıcı, Kerkük'te yardım dağıtımı sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, bu yıl sadece Irak'ta değil 87 ülkedeki bütün ramazan etkinliklerinin "Erenler Sofrası" adıyla gerçekleştirildiğini söyledi. Irak'ın Kerkük, Musul, Bağdat, Diyala ve Salahaddin kentlerinde toplamda ihtiyaç sahibi 4 bin aileye gıda yardımı yapacaklarını belirten Yazıcı, "TİKA ve Türkiye olarak bulunduğumuz coğrafyadaki halklarla beraber olduk. Irak'ta da bugün Türkmen kardeşlerimizle beraber olduk." dedi.

Irak Türkmen Cephesi İnsani Yardım Sorumlusu Yavuz Kaleli de Türkiye Cumhuriyeti ve TİKA'nın bu ramazanda da bu ülkedeki ihtiyaç sahiplerini unutmadığını söyledi. Kaleli, Irak'ta binlerce ailenin yüzünü güldüren Türkiye ve TİKA'ya teşekkür etti.

Sonraki Haber

TİKA’nın Erenler Sofrası Yemen’de

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Erenler Sofrası Ramazan Programı kapsamında Yemen’de ihtiyaç sahibi 1.000 aileye 45 tonluk gıda paketi dağıttı. 2021 yılının Cumhurbaşkanlığı tarafından Yunus Emre ve Türkçe Yılı, Hacı Bektaş Veli Yılı...