Haberler

10 Mayıs 2021

Erenler Sofrası Karadağ’da 2.000 Aileye Ulaştı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Erenler Sofrası programı çerçevesinde Karadağ’da 2.000 aileyle Ramazan paketi ulaştırıldı.

2021 yılının Cumhurbaşkanlığı tarafından Yunus Emre ve Türkçe Yılı, Hacı Bektaş Veli Yılı ve Ahi Evran Yılı olarak ilan edilmesi kapsamında TİKA, Ramazan’ın bereketinin paylaşıldığı faaliyetlerini “Erenler Sofrası” adı altında yürütüyor.

TİKA’nın “Erenler Sofrası” dağıtımları, Karadağ’ın kuzeyinde yer alan Rojaye, Plav, Gusinye, Biyelo Polye ve güneyindeki Bar ve Ulçin başta olmak üzere Karadağ genelinde bulunan 13 şehirdeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Türkiye’nin yardımlaşma ve paylaşma kültürünün yansıtıldığı “Erenler Sofrası” faaliyetleri kapsamında toplam 2.000 aileye 90 ton gıda ve temizlik malzemelerinden oluşan Ramazan paketleri teslim edildi.

Sonraki Haber

Erenler Sofrası Ruanda'da

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından sürdürülen "Erenler Sofrası" Ruanda'da 1000 aileye ulaştı. Program kapsamında ailelere 1.000 adet gıda kolisi dağıtılırken, küresel Kovid-19 salgınının Ruanda’da meydana getirdiği ihtiyaçlar da göz ardı edilmedi. Muhtelif...