Haberler

10 Mayıs 2021

Erenler Sofrası Ruanda'da

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından sürdürülen "Erenler Sofrası" Ruanda'da 1000 aileye ulaştı.

Program kapsamında ailelere 1.000 adet gıda kolisi dağıtılırken, küresel Kovid-19 salgınının Ruanda’da meydana getirdiği ihtiyaçlar da göz ardı edilmedi.

Muhtelif gıdaların ve gerekli hijyen kitlerin bulunduğu yardım kolileri, Ruanda’nın başkenti Kigali’nin güneyindeki Kamonyi bölgesinde Ruandalı ailelere teslim edildi.

Yardımlardan yararlanan aileler adına duygularını dile getiren Salim Hitimana; Türk halkına teşekkürlerini sunarken, bu yardımların gelecekte de sürdürülmesi gerekliliğini ifade etti.

Öte taraftan Türkiye’nin Ruanda nezdindeki Büyükelçisi Burcu Çevik, teslim töreninde yaptığı konuşmada, Ramazan’ın bir paylaşma ayı olduğunu kaydederek Türkiye’nin Ruanda halkıyla dayanışma içerisinde kalmaya devam edeceğini belirtti.

Dünya gelişmişlik endeksinin 160. sırasında bulunan Ruanda’da Dünya Gıda Programı’nın (WFO) verilerine göre nüfusun %38.2’si fakirlik sınırının altında yaşarken ülkede her beş kişiden biri de gıdaya erişimde zorluk çekiyor.

Sonraki Haber

Erenler Sofrası Tayland’da Kuruldu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Tayland'ın güneyindeki Chana’da ihtiyaç sahibi 1.200 aileye gıda paketi ulaştırdı. 2021 yılının Anadolu’nun manevi mimarları olan Yunus Emre, Ahi Evran ve Hacı Bektaş Veli Yılı ilan edilmesi vesilesiyle...