Haberler

11 Mayıs 2021

Erenler Sofrası Ukrayna’da 1.500 Aileye Ulaştı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Erenler Sofrası programı çerçevesinde Ramazan ayında Ukrayna’da 1.500 aileyle Ramazan paketi ulaştırıldı.

2021 yılının Cumhurbaşkanlığı tarafından Yunus Emre ve Türkçe Yılı, Hacı Bektaş Veli Yılı ve Ahi Evran Yılı olarak ilan edilmesi kapsamında Ramazan’ın bereketinin paylaşıldığı faaliyetlerini “Erenler Sofrası” adı altında yürüten TİKA, Ukrayna’nın farklı bölgelerinde düzenledi

TİKA’nın Ukrayna’daki “Erenler Sofrası” dağıtımları, Kiev, Lviv, Jitomir, Vinnitsa, Mikolayiv, Odesa Bölgesi, Gagavuz köyleri ile Herson Bölgesindeki Kırım Tatar köyleri ve Ahıska Türklerinin köylerindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Türkiye’nin yardımlaşma ve paylaşma kültürünün yansıtıldığı “Erenler Sofrası” faaliyetleri kapsamında toplam 1.500 aileye 21 ton gıda maddesinden oluşan Ramazan paketleri teslim edildi.

Sonraki Haber

Erenler Sofrası Vietnam'da

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Erenler Sofrası Programı kapsamında Vietnam'da 500 aileye ramazan paketleri ulaştırıldı. Cumhurbaşkanlığı tarafından, 2021 yılının Anadolu’nun manevi mimarları olan Yunus Emre, Ahi Evran ve Hacı Bektaş Veli Yılı ilan edilmesi...