Haberler

25 Mayıs 2018

Etiyopya’da Kore Savaşı Müzesinde Türk Köşesi Açıldı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Addis Ababa Büyükelçiliği işbirliğinde Etiyopya’da Kore Savaşı Müzesinde Türk Köşesi açıldı.

Etiyopya’da her yıl Başkent Addis Ababa’daki Kore Şehitliği’nde anma töreni düzenleniyor. Düzenlenen Kore Şehitlerini Anma Töreni vesilesiyle Kore Şehitliği’nin içinde yer alan Kore Savaşı Müzesi’ne TİKA’nın desteği ve Addis Ababa Büyükelçiliği işbirliğinde Türk Köşesi yapıldı.

Addis Ababa Büyükelçisi Fatih Ulusoy programda yaptığı konuşmada Kore Şehidi Üsteğmen Mehmet Günenç’in kahramanlık hikayesini tüm katılımcılarla paylaştı.

Addis Ababa’da bulunan Kore Şehitlik Parkı’ndaki Kore Savaşı Müzesinde kurulan Türk Köşesinde Şehit Üsteğmen Mehmet Günenç’in üniformasının ve kılıcının bir örneği ile şehitlerimizin ve Türk birliklerinin Kore Savaşı’ndaki kahramanlıklarına dair tanıtıcı materyaller sergileniyor.

Sonraki Haber

TİKA’dan Telafer’de Eğitime Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Irak Telafer’de DEAŞ saldırıları sonucu tahrip olan bir ilkokul, bir ortaokul ve bir lise olmak üzere toplam üç okulun tadilatını tamamlayarak Telaferli Türkmen çocukların yeniden eğitim yuvalarına kavuşması...