Haberler

07 Ekim 2020

Filistin Emniyetine “Hırsızlık Suçu Soruşturma Teknikleri” Eğitimi

“Uluslararası Polis Eğitimi İşbirliği Projesi” kapsamında Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Emniyet Genel Müdürlüğü iş birliğinde Filistin Emniyet Mensuplarına yönelik olarak “Hırsızlık Suçu Soruşturma Teknikleri” eğitimi verildi.

05-07/10/2020 tarihlerinde Filistin emniyet mensubu 12 polise yönelik düzenlenen “Hırsızlık Suçu Soruşturma Teknikleri” uzaktan eğitimi kapsamında, Hırsızlık Tanımı ve Türleri, Hırsızlık Suçunun Hukuki Açıdan Analizi, Suç Önleme Faaliyetleri, Örgütlü Hırsızlık Suçlarında Soruşturma, Hırsızlık Suçunda Soruşturma Evresi ve Tahkikat, İfade Alma Teknikleri ve Yöntemleri, Olay Yerinin İncelenmesi ve Kriminal İnceleme ile ilgili bilgilerin paylaşılması konularına ilişkin karşılıklı bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunuldu.

TİKA tarafından 2009 yılından bu yana Filistin’de 55 kurs ile  874 kursiyere eğitim verildi. Bu yıl Filistin ile 13-17 Ocak 2020 tarihleri arasında “Polis Liderliği ve Yönetim Becerileri Eğitiminde” 12 kursiyer de Türkiye’de eğitimlerini tamamlamıştı.

Sonraki Haber

TİKA’dan Tunus’un Korona ile Mücadelesine Ambulans Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Tunus’un Kovid-19’la Mücadelesine destek amacıyla Tunus Sağlık Bakanlığına bir adet tam teçhizatlı acil yardım Ambulansı temin etti. TİKA, Tunus hükümetinin Kovid-19 pandemisi ile mücadelesine katkı sağlamak amacıyla Tunus...