Haberler

03 Kasım 2015

Geleneksel Türk Tiyatrosu Gökoğuz Yeri’nde

Gönül Coğrafyası Kültür Buluşmaları kapsamında TİKA’nın desteğiyle Moldova’yı ziyaret eden “Feyz-i Alem Sanat” topluluğu, “Hayal Kahvesi” adlı oyunlarıyla Geleneksel Türk Tiyatrosunu Gökoğuz izleyicilerle buluşturdu.

TİKA’nın destekleriyle ve Gökoğuz Yeri Kültür Müdürlüğü’nün işbirliğiyle Komrat, Avdarma, Çadır-Lunga, Kıpçak ve Kongaz kasabalarında “Hayal Kahvesi” isimli oyunu sergileyen Feyz-i Alem Sanat topluluğu, izleyicilerin yoğun ilgisiyle karşılandı.

Geleneksel Türk tiyatro sanatının ortaoyunu, meddah, Aşuk ve Maşuk, Hacivat-Karagöz, kukla gösterileri, halk oyunları, semazen gösterisi ve Türk Sanat Musikisi gibi çeşitli öğelerini bir araya getiren “Hayal Kahvesi”, her yaştan izleyiciye hitap ederek coşkulu anlar yaşattı. Komrat Recep Tayyip Erdoğan Huzurevi’nin yanı sıra bulundukları kasabalarda kreş ve okulları ziyaret ederek kısa oyunlar sergileyen Feyz-i Alem ekibinin gösterilerinin ardından izleyicilere şerbet ve Osmanlı macunu ikram edildi.

Sonraki Haber

Kazakistanlı Selzedelere TİKA’dan Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Kazakistan’da selzedelere okul malzemesi, araç ve sağlık ekipmanı desteğinde bulunuldu. TİKA, faaliyet gösterdiği ülkelerde gerçekleştirdiği projelerle faaliyetlerine devam ediyor. Bu kapsamda Kazakistan’da farklı sektörlerde önemli projelere imza...