Haberler

13 Ağustos 2015

Güney Sudan Cumhuriyeti’ne Tıbbi Malzeme Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Güney Sudan Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı Tıbbi Malzeme Merkezi’ne malzeme desteğinde bulunuldu.

Güney Sudan Cumhuriyeti’ne (GSC) bağışlanan ilaç ve tıbbi sarf malzemeleri TİKA vasıtasıyla Juba’ya ulaştırıldıktan sonra 12 Haziran 2015 günü Türkiye Cumhuriyeti Juba Büyükelçisi Haluk Ağca’nın katıldığı törenle GSC yetkililerine teslim edildi.

Uluslararası toplumun çağrısı ve bu çağrıya istinaden T.C. Dışişleri Bakanlığı’ndan gelen bir talep üzerine; iç çatışmalar nedeniyle bir milyonun üzerinde yerinden edilmiş insanın bulunduğu Güney Sudan Cumhuriyeti’ne acil insani yardım kapsamında ülkede yer alan hastanelerde kullanılmak üzere TİKA tarafından ilaç ve sarf malzemesi yardımı yapıldı.

TİKA tarafından temin edilen ilaç ve sarf malzemeleri Juba Büyükelçisi Haluk Ağca ve TİKA yetkililerinin katıldığı törenle Güney Sudan Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı Tıbbi Malzeme Merkezi yetkililerine teslim edildi.

Yapılan yardımı büyük bir memnuniyetle karşılayan Jubalı yetkililer söz konusu tıbbi malzeme ve ilaçların Juba Tıbbi Merkezinde depolanacağını ve ihtiyaç doğrultusunda ülkedeki hastanelere dağıtımının yapılacağını ifade ettiler.

Sonraki Haber

TİKA Afganistan’da Yetimleri Unutmuyor

Afganistan’da yetimlerin sorunlarına üst düzey kamu görevlilerinin ve toplumun dikkatini çekmek ve farkındalık yaratmak amacıyla her ay düzenli olarak Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında bu ay yetimlere TRT Türk...