Haberler

19 Ekim 2015

Gürcistan’da Gardabani Kreşi’ne Tadilat ve Donanım Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından eğitimde fırsat ve imkân eşitliği kapsamında gerçekleştirilen proje kapsamında Gürcistan’da faaliyet gösteren Gardabani Gençler Merkezi’nin kreşine tadilat ve donanım desteğinde bulunuldu.

TİKA, Gürcistan’da, yoksul kesimlerin eğitim imkânlarına erişebilirliği önündeki engelleri ortadan kaldırarak eğitimde fırsat ve imkan eşitliğini sağlamaya yönelik önemli projelere imza atmaya devam ediyor.

Eğitim,  kültür ve Sosyal yardımlaşma alanlarında Gürcistan’da faaliyet gösteren Gardabani Gençler Merkezi isimli sivil toplum kuruluşunun talebi üzerine Karapapak Türklerinin topluca yaşadıkları Gardabani’de, söz konusu merkezin kiraladığı binanın kreş olarak tadilattan geçirilmesi ve akabinde tefriş edilmesi TİKA tarafından sağlandı.

Gardabani halkı için gerekli kreşin açılması amacıyla söz konusu dernek, okul öncesi eğitim kurumunun kurulması için uygun 2 katlı bina buldu. Kreşte çalışacak personelin ilgili eğitim alması yine dernek tarafından sağlandı. Gardabani’deki çocukların sağlıklı şartlarda eğitim alabilmeleri için binanın kreş olarak tadilatı ve donanımı TİKA tarafından gerçekleştirilerek eğitim alanında önemli bir projeye imza atıldı.

Sonraki Haber

Türkmen Diplomatların İnceleme Ziyaretine Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Türkiye Dışişleri Bakanlığı ile Türkmenistan Dışişleri Bakanlığı işbirliğinde, Ankara’da Türkmenistan’dan gelen 6 kişilik diplomat heyete Türkiye’de tecrübe paylaşımı programı düzenlendi.   TİKA, faaliyet gösterdiği ülkelerde gerçekleştirdiği projelerle faaliyetlerine...