Haberler

23 Mayıs 2018

Herat’ta 250 Yetime İftar Programı Düzenlendi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Herat Bibi Sümeyye Yetimhanesi’nde yetimlere iftar programı düzenlendi.

Herat Bibi Sümeyye Yetimhanesi’nde TİKA tarafından yetimler için iftar düzenlenen iftar programına TİKA Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Tolga Keskin, Herat Hac ve Evkaf İdaresi Başkanı Seyyid Ahmed Şirzadî, Herat Başsavcısı Hâce Abdülhak Ahmedî, Herat Ticaret İdaresi Başkanı Cemile Bahadırî ve Afganistan Kadınlar Birliği Başkanı Maria Beşir’in de bulunduğu 250 kişi katıldı.

Kur’ân-ı Kerim tilaveti ve Yetimhane Kızlar Korosu tarafından seslendirilen ilahilerin ardından yemeğe geçildi. İftar programında konuşan Seyyid Ahmed Şirzadî, Türklerin asırlar boyunca İslâmın hizmetkârı olduğunu vurgulayarak, TİKA’nın Herat’ta bulunmasından ve verdiği hizmetlerden dolayı son derece memnun olduklarını söyledi.

TİKA Herat Program Koordinatörü Ali Ergun Çınar ise Afganistan’da verdikleri çok yönlü hizmetlerde yetimleri asla unutmadıklarını ve yetimlerimizle ilgili kalıcı faaliyetlerin hazırlıkları içerisinde olduklarını söyledi.

Sonraki Haber

TİKA İftarında Kore Şehitlerimize Dua Edildi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Kore İslam Federasyonu işbirliğinde düzenlenen iftar programında 500'ü aşkın Koreli Müslüman bir araya geldi. TİKA ve Kore İslam Federasyonu işbirliğinde Güney Kore'nin başkenti Seul'de iftar programı düzenlendi....