Haberler

04 Mayıs 2018

Hırvatistan’da 1. Uluslararası Çocuk Festivali

Hırvatistan'ın Sisak şehrinde Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA)’nın katkılarıyla 1. Uluslararası Çocuk Festivali düzenlendi.

TİKA’nın katkılarıyla düzenlenen Sisak Novi Anaokulunda gerçekleştirilen festivale, TİKA Hırvatistan Koordinatörü Haşim Koç, Sisak Belediye Başkanı Kristina İkic Banicek ve Belediye Başkan Yardımcısı Ivica Rendulic, Lekenik Belediye Başkanı Ivica Perovic, Sisak Novi, Vrbovec, Oroslavje ve Lekenik Anaokulları Müdürleriyle birlikte dört anaokulundan çocuklar, öğretmenler, veliler ve misafirler katıldı.

Herbir anaokulundan katılan grupların performanslar sergilediği programda, şarkılar seslendirildi, dans gösterileri yapıldı. Gösterilerin sonunda etkinliğe katılan dört yuvadaki tüm çocuklara hediye verildi.

Programın başında gerçekleşen açılış konuşmasında Sisak Belediye Başkanı Kristina Ikic-Banicek, “TİKA ile Sisak şehri olarak güzel bir işbirliği kurduklarını, geçtiğimiz yıl Kasım ayında gerçekleştirilen projelerin ardından bu yıl da dört farklı şehirden çocukları TİKA işbirliğiyle Sisak’ta ağırlamaktan ve Çocuk festivalinin ilkini başlatmaktan sevinç duyduklarını ve çocukların gelecek için en büyük hazineler olduğunu” ifade etti.

Programda söz alan TİKA Zagreb Program Koordinatörü Haşim Koç, ise söz konusu projeden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Sisak Novi Anaokulu Müdürü Ljubica Ivsic, TİKA'nın desteğiyle güzel bir organizasyon gerçekleştiğini dile getirerek TİKA ile var olan işbirliğinin güzel ürünler vermeye devam ettiğini söyleyerek TİKA ve Türkiye Cumhuriyetine hem geçmişteki desteklerinden dolayı hem de Çocuk Festivali etkinliğinden dolayı teşekkürlerini sundu.  

Sonraki Haber

Afet Risk Yönetimi ve Afete Karşı Dirençli Toplumlar Yetiştirilmesi Eğitim Programı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Japon Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) ve ODTÜ Afet Merkezi işbirliği ile Türkiye'deki afet modelini inceleyen Bangladeş, Myanmar, Filipinler ve Pakistan'dan gelen ekip, teorik ve saha odaklı eğitim aldı....