Haberler

05 Ekim 2021

Irak’ta Su Sanitasyonu ve Kalitesinin İyileştirilmesine Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Bağdat’ın Rıdvaniye Bölgesinde modernizasyonu tamamlanan “İçme Suyu Sanitasyonu Tesisi” faaliyete girdi.

Irak’ın başkenti Bağdat’a bağlı Rıdvaniye bölgesinde bulunan ve toplamda yaklaşık 40.000 kişiye hizmet veren Selam ve Mekasib su arıtma tesislerinin modernizasyonu projesi TİKA tarafından tamamlandı. Proje kapsamında, alüminyum sülfat su temizleme sistemi ve klorlama sistemlerinin kurulması ile ana isale hattına bağlı su pompalarının yenilendi.

Bahse konu arıtma tesislerinin eski ve tam kapasiteyle çalışamıyor olması sebebiyle, bölgede yılın her mevsimi temiz suya ulaşımda problemler yaşanıyordu. TİKA tarafından gerçekleştirilen projeyle, bölgedeki iki arıtma tesisi modernize edilerek bölge halkına sağlıklı temiz suya ulaşımı kolaylaştırıldı.

Tesislerin modernizasyonu ile Rıdvaniye bölgesinde yaşayan yaklaşık 40.000 kişiye içilebilir temiz su temini sağlanacak.

Sonraki Haber

TİKA ve AFAD’dan Yemen’de 3100 Aileye İnsani Yardım Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) işbirliğinde Yemen’in güney batı bölgesinde 3100 aileye insani yardım ulaştırıldı. TİKA ve AFAD işbirliğinde gerçekleştirilen proje kapsamında Taiz’in El-Muzaffer, El-Kahire...