Haberler

23 Ocak 2015

İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamento Birliği 10. Konferansı Gerçekleştirildi

İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamento Birliği (İSİPAB) 10. Konferansı İstanbul’da gerçekleştirildi.

İSİPAB 10. Konferansı İstanbul’da düzenlendi. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı’ndan çok sayıda yetkilinin katıldığı söz konusu ön hazırlık toplantısında İSİPAB üyesi 53 ülkeden gelecek 20’si Meclis Başkanı seviyesinde 300’ü aşkın katılımcı hazır bulundu. Toplantı 21 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açılış konuşmalarıyla başladı.

Söz konusu programda TİKA’nın proje ve faaliyetlerinin tanıtılmasını sağlamak amacıyla tanıtım masası(standı) kurularak, İslam işbirliği teşkilatı parlamento birliği katılımcıları ve ilgili ülkelerin milletvekilleri ve Meclis başkanları standa yoğun ilgi gösterdiler.

Tanıtım faaliyeti süresince katılımcılara TİKA faaliyet ve projelerinin yer aldığı Kalkınma yardımları ve faaliyet raporları, TİKA dergileri ve broşürleri verilmiş, TİKA uzmanları tarafından TİKA’nın faaliyet gösterdiği sahalar ve projelere ilişkin detaylı bilgiler verildi.  

Sonraki Haber

TİKA’nın Etiyopya’da İnşasına Devam Ettiği Kültür Merkezi Halkların Kaynaşmasına Vesile Olacak

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Etiyopya’ya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Etiyopya Başbakanı Hailemariam Desalegn ile gerçekleştirdiği baş başa ve heyetlerarası görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TİKA’nın...