Haberler

30 Ekim 2015

Kamerun’da HIV Virüsü Taşıyan Çocuklara Okul Malzemesi Desteği

Kamerun’un güney batı bölgesinde yer alan ve HIV virüsü hastası çocukların da öğrenim gördüğü okullara Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından okul malzemesi desteğinde bulunuldu.

Kamerun Cumhurbaşkanının eşi Chantal BIA’nın onursal başkanlığını yaptığı yardım kuruluşu Chantal BIA Fondation ile yapılan işbirliği çerçevesinde ülkede HIV Virüsü taşıyan kişilerin yoğun olduğu güneybatı bölgesinde öğrenim gören ilkokul çağındaki çocuklara TİKA tarafından okul malzemeleri dağıtıldı.

Faaliyet sırasında 400 öğrenciye, çanta, defter, kalem, cetvel gibi okul malzemesi dağıtılırken velilere de TİKA ve Chantal Bia Fondation’a ait amblemleri içeren t-shirtler dağıtıldı. Ayrıca, öğrencilerin eğitim gördüğü 8 okul için de birer bilgisayar ve yazıcı da temin edildi.

Önümüzdeki günlerde HIV Virüsü taşıyan anne adayları için de çocuklarına virüs aktarımının engellenmesi amacıyla ilaç desteği yapılması planlanıyor.

Sonraki Haber

TİKA’nın Her Okula Türkçe Sınıfı Projesi Romanya’da Başladı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından yürütülen Her Okula Türkçe Sınıfı Projesi ilk adımda 10 okula 10 Türkçe sınıfı kurulması ile başlatıldı. Yoğunlukla soydaşların yaşadığı Dobruca bölgesinde, ana dili dersi olarak Türkçe öğrenen...