Haberler

10 Ekim 2022

"Kapsayıcı Kırsal Kalkınma" Eğitimine TİKA'dan Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Malezya Teknik İşbirliği Programı iş birliğinde "Kırsal Kalkınma Eğitim Programı" kapsamında “Kapsayıcı Kırsal Kalkınma” başlıklı çevrim içi eğitim programı düzenlendi.

TİKA, Malezya Kırsal Kalkınma Bakanlığı ve INFRA yetkililerinin açılış konuşmalarının ardından başlayan eğitimde TİKA ve çalışmaları tanıtıldı. Filipinler, Tayland, Güney Sudan ve Mozambik’ten kırsal kalkınma alanlarında faaliyet gösteren uzmanların katıldığı programda, Malezyalı ve Türk araştırmacılar tarafından sunumlar yapıldı.

Malezya’nın Kırsal Kalkınma Politikalarının tanıtıldığı eğitimde, Malezya Ekonomi Planlamasında Yoksulluk ve Ekonomik Kalkınmanın yeri açıklandı. Hayvancılık, tarım, iş gücü, enerji ve girişimciliğin konuşulduğu eğitim programı kapsamında pek çok sektöre dair bilgi ve tecrübe paylaşımı gerçekleşti.

Sonraki Haber

Uganda’da Kuraklıkla Mücadeleye TİKA Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Uganda’da kuraklıkla mücadele kapsamında Teso bölgesi çiftçilerine dağıtılmak üzere Operation Wealth Creation (OWC) ofisine pedallı su pompası desteği sağlandı. 1000 litre kapasiteye sahip pedallı su pompaları, Kapelabyong...