Haberler

15 Kasım 2017

Karabağ’ın Sesi Bakü’de Yankılandı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı’nın (TİKA) destekleriyle sınır bölgesinde yaşayan ailelerin ve Karabağ göçmen ailelerinin yetenekli çocuklarının katılımıyla Bakü’de “Karabağ’ın Sesi” isimli konser programı düzenlendi.

Azerbaycan’da ağırlıklı olarak Karabağ göçmenlerine yönelik projeler üreten Tekâmül ve Entegrasyon Uluslararası İçtimai Birliği tarafından çatışma bölgesinde yaşayan ve zorunlu göçmen ailelerinin çocuklarının yeteneklerinin keşfedilmesi ve tanıtılmasını amaçlayan “Karabağ’ın Sesi” projesi çerçevesinde TİKA’nın desteği ile Azerbaycan Milli Konservatuvarında düzenlenen konser programında, göçmen ailelerin çocukları Azerbaycan halk sanatı eserlerini icra ettiler.

Düzenlenen konser programında konuşan Azerbaycan Milli Konservatuvarı Rektörü Siyavuş Kerimi, anayurtlarından uzak düşmüş Karabağlı yeteneklerin öne çıkmasında ve desteklenmesinde emeği geçenlere şükranlarını sundu.

Proje katılımcıları daha önce, Türkiye Cumhuriyeti Bakü Büyükelçiliği, Bakü Yunus Emre Enstitüsü ve Azerbaycan Türkiye İş Adamları Birliği’nin (ATİB) destekleriyle 11-24 Temmuz 2017 tarihleri arasında bir Türkiye ziyareti de gerçekleştirdiler. 

Sonraki Haber

MIKTA Basın Heyeti TİKA’yı Ziyaret Etti

2013'te Meksika, Endonezya, Güney Kore, Avustralya ve Türkiye'nin bir araya gelmesiyle kurulan MIKTA’nın basın heyeti TİKA’yı ziyaret ederek TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam’dan Türkiye’nin kalkınma yardımları ve TİKA'nın faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Dışişleri Bakanlığı ve...