Haberler

18 Temmuz 2022

Karadağ’da “Türkiye Aşkına” Temalı Fotoğraf Sergisi Düzenlendi

Hain darbe girişiminin yıl dönümü kapsamında Karadağ'da “Türkiye Aşkına” temalı fotoğraf sergisi açıldı. Sergi açılışına Karadağ’daki Türk kurum ve kuruluş temsilcilerinin yanı sıra Boşnak ve Arnavut siyasetçilerin de aralarında bulunduğu çok sayıda davetli katıldı.

Karadağ'ın Bar kentinde Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından 2014 yılında yapımı tamamlanan İslam Kültür Merkezinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla fotoğraf sergisi açıldı. T.C. Podgoritsa Büyükelçiliği, TİKA Podgoritsa Program Koordinasyon Ofisi ve Karadağ İslam Birliği iş birliğinde “Türkiye Aşkına” temasıyla açılan sergi, 12-18 Temmuz 2022 tarihleri arasında ziyaretçileriyle buluştu.

“Özgürlük ve Demokrasi Mücadelesi”

Sergi açılışında konuşan T.C. Podgoritsa Büyükelçisi Songül Ozan, Türk halkı olarak 15 Temmuz gecesi özgürlük ve demokrasinin korunması için büyük mücadele verildiğini belirtti.  Ozan, Türk halkının birlik ve beraberliğine karşı organize edilen hain darbe girişiminin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde başarısız olduğunu aktardı. Açılış konuşmalarının ardından davetliler, darbe girişiminin yaşandığı geceye ait fotoğrafların yer aldığı fotoğraf sergisini gezdi.

Sergi açılışına Karadağ’daki Türk kurum ve kuruluş temsilcilerinin yanı sıra Boşnak ve Arnavut siyasetçilerin de aralarında bulunduğu çok sayıda davetli katıldı.

Sonraki Haber

TİKA’dan Namibya’da Tarıma Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Namibya’da tarımsal araştırmalar gerçekleştiren ve tohum üreten Mannheim Tahıl Araştırma Merkezine soğuk hava deposu kuruldu. Tarımsal üretimin temel taşı olan tohum üretimi ve tohum ıslahı konularında çalışmalar...